Biznes w 3D – medycyna i lifescience

24 października 2017

Kampus Politechniki Krakowskiej, budynek GIL

Bliskie Ci są nowe technologie? Chciałbyś rozwiązywać realne problemy i pomagać ludziom? Umiesz projektować w 3D? Potrafisz szybko adaptować się do nowych warunków?

Przyjdź na Printed Health. Biznes w 3D: medycyna i lifescience i dowiedz się, jakie szanse otwiera przed tobą druk 3D i jego medyczne zastosowanie!

PH to wydarzenie którego głównym celem jest pokazanie możliwości biznesowych, jakie stwarza druk 3D, a szczególnie jego zastosowanie w medycynie. Sektor zdrowia boryka się z wieloma problemami, które można rozwiązać za pomocą nowych technologii. Technologie przyrostowe (zwane drukiem 3D) wkraczają coraz mocniej w ten obszar. Drukarki stają się dostępniejsze, łatwiejsze w obsłudze a przede wszystkim niesamowicie precyzyjne. Dostępne materiały pozwalają na wytwarzanie produktów, których jedynym ogranicznikiem jest wyobraźnia!

Dowiedz się z pierwszej ręki, czego potrzebują lekarze, porozmawiaj z ekspertami druku o możliwościach sprzętowych oraz poznaj masę interesujących osób, które mogą odmienić twój biznes lub dać jemu początek! Na wydarzenie zapraszamy startupowców, osoby które swobodnie poruszają się w świecie innowacji i nowych technologii oraz tych z technicznymi umiejętnościami jak projektowanie 3D. Być może dzięki nam uda Ci się stworzyć coś niesamowitego?

Printed Health. Biznes w 3D: medycyna i lifescience  jest częścią Krakowskiego Tygodnia Startupów – Start KRK Up. To pierwsze wydarzenie z cyklu Printed Health skierowane głównie do branży startupowej oraz osób zainteresowanych tworzeniem nowych firm.

Printed Health. Biznes w 3D składa się z 2 części:

SHOWCASE Całodniowy, otwarty pokaz drukarek 3D pracujących w różnych technologiach: Fused Deposition Modelling (FDM), PolyJet, Selective Laser Sintering (SLS) oraz Stereolitography (SLA). Zobacz maszyny w trakcie pracy, porozmawiaj z ekspertami ds. druku by dowiedzieć się o ich możliwościach technicznych, dostępnych materiałach, możliwych zastosowaniach oraz przykładach ich wykorzystania w biznesie. SHOWCASE nie ogranicza się do sektora medycznego – znajdziesz tu różnorodne maszyny!

MEETUP Spotkanie z przedstawicielami świata medycyny, branży life science, osobami projektującymi w 3D oraz oferującymi kompleksowe usługi druku 3D dla branży medycznej. Spotkanie  składać się będzie z krótkich przemówień które mają za zadnie inspirować,  dostarczać pomysłów i wiedzy jak stworzyć nowe startupy obsługujące branżę medyczną i lifescience.

UWAGA: Zarówno MEETUP jak i SHOWCASE są wydarzeniami bezpłatnymi, jednakże ilość miejsc na MEETUP jest ograniczona, dlatego należy zarezerwować miejsce za pośrednictwem systemu rejestracji evenea.

Wydarzenie zlokalizowane jest w sercu Krakowa, na terenie kampusu Politechniki Krakowskiej przy Warszawskiej 24 w budynku GIL. Przyjdź i odwiedź nas!

KONFERENCJA ROZPOCZNIE SIĘ ZA
 • 00

  Dni

 • 00

  godziny

 • 00

  minut(y)

 • 00

  sekund(y)

Dodaj do mojego kalendarza 2017-10-24 9:00:00 2017-10-24 16:30:00 Europe/Warsaw Printed Health - Biznes w 3D - Medycyna i lifescience Bliskie Ci są nowe technologie? Chciałbyś rozwiązywać realne problemy i pomagać ludziom? Umiesz projektować w 3D? Potrafisz szybko adaptować się do nowych warunków? Przyjdź na Printed Health. Biznes w 3D: medycyna i lifescience i dowiedz się, jakie szanse otwiera przed tobą druk 3D i jego medyczne zastosowanie! PH to wydarzenie którego głównym celem jest pokazanie możliwości biznesowych, jakie stwarza druk 3D, a szczególnie jego zastosowanie w medycynie. Sektor zdrowia boryka się z wieloma problemami, które można rozwiązać za pomocą nowych technologii. Technologie przyrostowe (zwane drukiem 3D) wkraczają coraz mocniej w ten obszar. Drukarki stają się dostępniejsze, łatwiejsze w obsłudze a przede wszystkim niesamowicie precyzyjne. Dostępne materiały pozwalają na wytwarzanie produktów, których jedynym ogranicznikiem jest wyobraźnia! Dowiedz się z pierwszej ręki, czego potrzebują lekarze, porozmawiaj z ekspertami druku o możliwościach sprzętowych oraz poznaj masę interesujących osób, które mogą odmienić twój biznes lub dać jemu początek! Na wydarzenie zapraszamy startupowców, osoby które swobodnie poruszają się w świecie innowacji i nowych technologii oraz tych z technicznymi umiejętnościami jak projektowanie 3D. Być może dzięki nam uda Ci się stworzyć coś niesamowitego? Printed Health. Biznes w 3D: medycyna i lifescience jest częścią Krakowskiego Tygodnia Startupów – Start KRK Up. To pierwsze wydarzenie z cyklu Printed Health skierowane głównie do branży startupowej oraz osób zainteresowanych tworzeniem nowych firm. Printed Health. Biznes w 3D składa się z 2 części: SHOWCASE Całodniowy, otwarty pokaz drukarek 3D pracujących w różnych technologiach: Fused Deposition Modelling (FDM), PolyJet, Selective Laser Sintering (SLS) oraz Stereolitography (SLA). Zobacz maszyny w trakcie pracy, porozmawiaj z ekspertami ds. druku by dowiedzieć się o ich możliwościach technicznych, dostępnych materiałach, możliwych zastosowaniach oraz przykładach ich wykorzystania w biznesie. SHOWCASE nie ogranicza się do sektora medycznego – znajdziesz tu różnorodne maszyny! MEETUP Spotkanie z przedstawicielami świata medycyny, branży life science, osobami projektującymi w 3D oraz oferującymi kompleksowe usługi druku 3D dla branży medycznej. Spotkanie składać się będzie z krótkich przemówień które mają za zadnie inspirować, dostarczać pomysłów i wiedzy jak stworzyć nowe startupy obsługujące branżę medyczną i lifescience. UWAGA: Zarówno MEETUP jak i SHOWCASE są wydarzeniami bezpłatnymi, jednakże ilość miejsc na MEETUP jest ograniczona, dlatego należy zarezerwować miejsce za pośrednictwem systemu rejestracji evena. Wydarzenie zlokalizowane jest w sercu Krakowa, na terenie kampusu Politechniki Krakowskiej przy Warszawskiej 24. Przyjdź i odwiedź nas! Kampus Politechniki Krakowskiej Printed Health contact@printedhealth.com

PATRONAT HONOROWY

 

 

WYSTAWCY

 

PATRONI MEDIALNI I PARTNERZY

NASI PRELEGENCI

WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE

Justyna Uman-Ntuk i Effiom Uman-Ntuk: O co chodzi z tą medycyną i drukiem 3D?

mgr farm. Justyna Uman-Ntuk Współzałożyciel printedhealth. Prowadziła badania wykorzystania metody Fused Deposition Modelling w produkcji leków o spersonalizowanej dawce substancji leczniczej (publikacja w European Journal of Pharmaceutical Sciences). Autorka i współautorka artykułów popularno-naukowych dotyczących medycznego druku 3D w czasopiśmie OSOZManagerze Apteki, na portalu Mam Startup oraz w czasopiśmie Świat Lekarza.

mgr farm. Effiom Uman-Ntuk Współzałożyciel printedhealth, pasjonat nowych technologii – zwłaszcza druku 3D. Współautor artykułów popularno-naukowych, w tym na portalu Mam Startup oraz w

czasopiśmie OSOZ.Justyna i Effiom zrobią wstęp do tematyki druku 3D i odpowiedzą na Wasze wszystkie pytania. O co chodzi z tą medycyną i drukiem 3D? tego dowiecie się na pewno już niebawem!

Paulina Fic: 7 sposobów na wykorzystanie technologii SLA w medycynie i nie tylko. O drukarce 3D Formlabs Form2

Paulina Fic, Account Manager w CadXpert

Specjalizuje się w druku 3D od 2014 roku ze szczególnym uwzględnieniem technologii SLA. Ukończyła z wyróżnieniem studia na Politechnice Gdańskiej na kierunku Nanotechnologia ze specjalnością nanomateriały w inżynierii i medycynie. Odbyła studia podyplomowe „Biomateriały – materiały dla medycyny” na krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. Interesuje się różnymi kulturami, w wolnych chwilach podróżuje zdobywając nowe doświadczenia od bieszczadzkich wędrówek do trekkingów po Etnie.

Branżom takim jak medycyna technologie przyrostowe otwierają zupełnie nowe rozdziały rozwoju, poszerzając granice możliwości. Wykonanie spersonalizowanych obiektów pozwala jeszcze lepiej zadbać o pacjenta. Druk 3D stosuje się m.in. do prototypowania modeli organów, na których przed operacją ćwiczą lekarze; do produkcji nietypowych i przełomowych narzędzi chirurgicznych, a nawet do tworzenia gotowych implantów. Na tym polu szczególne znaczenie ma technologia SLA, o czym opowiemy podczas spotkania Printed Health. Biznes w 3D: medycyna i lifescience

 

 

Karolina Furyk-Grabowska, Politechnika Krakowska oraz firma 3DFly: Jak wydrukować sobie biznes?

Karolina Furyk-Grabowska, Wydział Mechaniczny Politechniki Krakowskiej, firma 3D FLY.

Doktorantka Politechniki Krakowskiej Wydziału Mechanicznego, nauczycielka w Zespole Szkół Mechanicznych numer 2 w Krakowie, współwłaścicielka firmy 3D FLY a prywatnie szczęśliwa żona i mama. W pełni spełniona czuje się w salach laboratoryjnych a jej zainteresowania skupiają się na zastosowaniu innowacyjnych technologii takich jak laser czy szybkie prototypownie w medycynie.

Karolina opowie o tym , jak wydrukować sobie biznes w 3D. Co się ze tym kryje? na pewno usłyszycie o usługach druku oraz modelowania 3D a także dystrybucji drukarek  oraz wsparciu klienta na każdym etapie wdrożenia.

Jan Witowski, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego: Anatomiczne modele naczyń wątroby

Jana Witowski jest studentem medycyny Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, który opracował metodę pozwalającą na wydruk modeli koncepcyjnych przy bardzo wysokiej optymalizacji kosztów ich wytwarzania.  Janek prowadzi badania naukowe  mające pokazać mierzalne efekty wykorzystania modeli 3D w przygotowaniu przedoperacyjnym. W swojej pracy współpracuje z najlepszymi ośrodkami badawczymi np. ze szpitalem Austin Health w Melbourne. Występuje jako prelegent na wielu wydarzeniach, ostatnio został zaproszony jako prelegent na konferencję na Uniwersytecie Stanforda?

W czasie wykładu opowie o metodzie wytwarzania niskobudżetowych modeli 3D.

Urszula Mróz, Natalia Chmiel oraz Filip Wątorek: Drukowane w 3D, personalizowane usztywniacze do nagdarstków a może egzoszkietet? O projektach medycznych drukowanych w technologii FDM

Drukarki FDM nie oferują precyzji niezbędnej na sali operacyjnej – ale są świetnym narzędziem by wytwarzać produkty z zakresu ortopedii. Co do nich należy? Zaczynając od spersonalizowanych, termo formowanych usztywnień na nadgarstki po egzoszkielet umożliwiający poruszanie się chorym pacjentom. Przedstawione zostaną projekty realizowane na drukarkach FDM firmy Atmat.

Wystawca: CadXpert

WYSTAWCA: CadXpert

CadXpert – autoryzowany reseller produktów Statasys, MakerBot, Formlabs, oferujący Drukarki 3D, Skanery 3D, Usługi druku 3D oraz Oprogramowanie CAD/CAM/CAE to jeden z wystawców, których spotkacie podczas „PHBiznes : medycyna i lifescience”! Przyjdź i porozmawiaj z ekspertami tej dziedziny oraz zobacz na żywo drukarkę Formlabs Form2!

Wystawca: ATMAT

WYSTAWCA: ATMAT

Firma ATMAT jest polskim producentem drukarek 3D, skanerów 3D oraz maszyn przemysłowych. W swojej ofercie posiada szereg różnych usług takich jak: szybkie prototypowanie, projektowanie CAD, druk 3D, skanowanie 3D oraz usługi z zakresu obróbki ubytkowej.  Interdyscyplinarny zespół ATMAT tworzą młodzi, kreatywni inżynierowie. Ich celem jest rozwijanie nowych technologii oraz usprawnianie produkcji poprzez wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. W odpowiedzi na przedstawiony biznesowy problem tworzą dedykowane produkty. Są w stanie sprostać kompleksowemu wyzwaniu – od projektu nowej części, po wybudowanie od podstaw linii produkcyjnej. Szeroka oferta firmy obejmuje produkty stworzone wyłącznie pod własną marką. Młody zespół budujący firmę ATMAT chętnie podejmuje nowe wyzwania, aby jak najlepiej sprostać wymaganiom swoich klientów.

Wystawca: 3DFly

WYSTAWCA: 3D Fly

Firma 3D Fly jest dystrybutorem m. in. drukarek UBOT oraz 3D Kreatora  atakże oferuje kompleksowe usługi związane z wydrukami na zamówienie oraz profesjonalnym modelowaniem 3D. W swoich realizacjach firma współpracuje z jednostkami naukowymi oraz podmiotami z brabnży medycznej – np. Pracownią Ortopedyczną Lewkowicz w Krakowie.

CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ

Know-how

Insiderska wiedza dostępna dla nielicznych!

Inspirujący meetup

A może właśnie po tym spotkaniu zaczniesz swoją przygodę z biznesem i drukiem 3D?

Networking

Poznaj ludzi z branży i zapoczątkujcie coś wspólnie!

Pracujące maszyny

Odwiedź showcase i zobacz drukarki różnych technologii w akcji!

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego warto uczestniczyć w PH Biznes w 3D?

Meetup i Showcase zostały stworzone dla wszystkich osób zainteresowanych tworzeniem nowych przedsiębiorstw i startupów wykorzystując druk 3D. Spotkanie umożliwi zdobycie wiedzy oraz know-how funkcjonowania branży druku 3D, możliwości sprzętowych oraz potrzeb rynku. Szczególna uwaga skierowana będzie na branże life science oraz medycynę. Nie oznacza to jednak, że zamykamy się tylko na tą tematykę!

Gdzie dokładnie odbędzie się PH Biznes w 3D?

Dokładną lokalizację podamy niebawem!

Dla kogo stworzony jest meetup i showcase?

Do udziału zapraszamy przedsiębiorców, startupowców, osoby posiadające wykształcenie techniczne oraz umiejące projektować w 3D, przedstawicieli sektora medycznego, inwestorów.

Czy wydarzenie jest płatne?

Zarówno meetup jak i showcase są bezpłatnymi wydarzeniami. Do udziału w meetupie potrzebne jest jednak zarezrwowanie biletu za pośrednictwem systemu rejestracji evenea: https://phbiznes.evenea.pl

WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE

location-icon

ADRES

Kampus Politechniki Krakowskiej

budynek GIL

9:00-16:30

email-icon

ORGANIZATORZY

Justyna Uman-Ntuk

innoMED

justyna@innomed.co

+48 880 856 969

oraz

MEDICAL Effiom Uman-Ntuk

 

NAPISZ WIADOMOŚĆ

W razie jakichkolwiek pytań odnośnie wydarzenia, zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy w najkrótszym możliwym czasie.







Zapisz mnie do newslettera

PRINTEDHEALTH BIZNES W 3D

MEDYCYNA I LIFESCIENCE

Zarezerwuj miejsce

back to top