Printed Health na Dniu Seniora Innowatora

26 marca,  na zaproszenie Klastra Lifescience Kraków przedstawiciele Printed Health uczestniczyli w Dniu Seniora Innowatora.

Wydarzenie miało formułę living labów – a więc miejsca, gdzie firmy mogą pokazywać, oraz co najważniejsze, testować swoje rozwiązania. Seniorzy byli bardzo wdzięcznymi testerami – z zainteresowaniem przyglądali się pracy drukarki 3D, zadawali konkretne pytani dotyczące ich codziennych wyzwań. Wiele z tych wyzwań może być rozwiązanych przy pomocy druku 3D.

         

Nasze stanowisko stanowiło najbardziej oblegany punkt całego spotkania. By pokazać możliwości technologii, w czasie rzeczywistym drukowaliśmy dla seniorów proste przedmioty, które mogą im ułatwić życie. Jednym z nich była nakładka na palce, ułatwiające trzymanie długopisu u pacjentów z drżącymi rękoma.  Obserwując odwiedzających możemy stwierdzić, że problem dotyka szerokie grono osób starszych. Dzięki jego wykorzystaniu można niwelować niekontrolowane ruchy rąk i dużo sprawniej posługiwać się długopisem. To czynność, którą każdy z nas uznaje za oczywistą – jak się okazuje – niesłusznie!

Więcej informacji na temat inicjatywy znajduje się portalu Magiczny Kraków Gazecie Krakowskiej  Wydarzenie objął Patronatem Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa.

Zapraszamy do śledzenia fanpage Printed Health na facebooku!

  

Printed Health na Dniu Seniora Innowatora